Jak wybrać idealną pergolę?

Jak wybrać idealną pergolę?

Kiedy po zimie przyroda znowu budzi się do życia, wraz z nią ożywają również przydomowe ogrody i działki. Warto wówczas zadbać o to, aby nadać tej prz

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu natryskowego?
Kultura poprzez kino
Własne mieszkanie

Kiedy po zimie przyroda znowu budzi się do życia, wraz z nią ożywają również przydomowe ogrody i działki. Warto wówczas zadbać o to, aby nadać tej przestrzeni nową funkcjonalność i dodatkowy urok. Świetnym rozwiązaniem są właściwie dobrane do otoczenia pergole. Podpowiadamy, jak je odpowiednio dopasować!

Pergole i ich największe zalety
Pergole to stosunkowo proste, ale jednocześnie wyjątkowo wszechstronne konstrukcje ogrodowe przeznaczone na rośliny pnące. Elementy te nie tylko wzbogacają przestrzeń ogrodu, ale również towarzyszą spotkaniom w gronie przyjaciół, dostarczają chwili wytchnienia w upalne dni, a niekiedy stanowią idealną arenę dziecięcych zabaw. Są zatem nie tylko praktyczne, ale wykazują spory potencjał estetyczny. Pergola tworzy niezwykle przyjazny i kameralny klimat, a przy tym daje ogromne poczucie komfortu i intymności. Tym samym stanowi idealną oazę spokoju i ciszy.

Pergole w ofercie modnytaras.pl
Nie ulega wątpliwości, że największą popularnością cieszą się obecnie pergole wykonane z aluminiowych profili lub z drewna. Są niezwykle łatwe w montażu, a przy tym wysoce użyteczne na małych przestrzeniach, tj. ogrody, tarasy czy nieduże balkony. Te proste, a jednocześnie wyjątkowo eleganckie konstrukcje pięknie komponują się z roślinnością, z kamiennymi ozdobami, tarasami, mostkami, oczkami wodnymi i innymi małymi elementami architektury rekreacyjnej.

Konstrukcja pergoli jest bardzo solidna i niezwykle wytrzymała, a tym samym wykazuje odporność na stale zmieniające się warunki atmosferyczne. W okresie wiosny i lata jest to szczególnie ważna ochrona ze względu na częste i nagłe burze połączone z silnymi podmuchami wiatru i opadami.

Elementy, które należy brać pod uwagę wybierając pergole
Wkomponowanie pergoli w otoczenie nie jest proste, dlatego warto skorzystać z wiedzy i wieloletniego doświadczenia sprawdzonych producentów. Istnieje wiele czynników, które należy brać pod uwagę decydując się na pergole. Oto one:

wymiary i kształt tarasu
orientacja względem stron światła
ciągi komunikacyjne
przeszkody znajdujące się na elewacji
wysokość montażu
sposoby użytkowania tarasy
warunki terenowe
konstrukcja i styl architektoniczny budynku
budżet inwestycji

Niezależnie jednak od tego czy zdecydujemy się na pojedynczą pergolę ogrodową, czy też na nieco bardziej rewolucyjne zmiany z zastosowaniem altanki i ławek, ogród z pewnością zyska nowe walory które wyjątkowo trudno przecenić. Wykorzystywanie ozdobnych roślin pnących to bez wątpienia wartość dodana dla krajobrazu ogrodu, w którym spędzamy wolny czas.