Nowoczesne budownictwo

Nowoczesne budownictwo

W nowoczesnym budownictwie w zdecydowanej większości przypadków zewnętrzne rolety montowane są na etapie budowy nieruchomości. Tego rodzaju osłony zys

Aranżacja wnętrz
Na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu natryskowego?
Własne mieszkanie

W nowoczesnym budownictwie w zdecydowanej większości przypadków zewnętrzne rolety montowane są na etapie budowy nieruchomości. Tego rodzaju osłony zyskują sobie coraz większa popularność, przede wszystkim ze względu na ich ogromną funkcjonalność. Takie osłony nie tylko skutecznie ochronią wnętrza przed czynnikami atmosferycznymi oraz nadmiarem słonecznych promieni, ale również będą stanowiły bardzo dobrą antywłamaniową barierę. Wiele z nich dodatkowo ma bardzo pozytywne oddziaływanie na bilans energetyczny domu czy mieszkania. Rodzai rolet zewnętrznych jest dość dużo. Oto klika zdecydowanie najpopularniejszych modeli.
1. Standardowe rolety zewnętrzne, charakteryzujące się praktycznym i bardzo uniwersalnym zastosowaniem (dlatego też po ten model wiele osób sięga zdecydowanie najchętniej). Bardzo często można spotkać się z tym, że takie osłony określane są również natynkowe, elewacyjne bądź adaptacyjne. Do ich produkcji wykorzystywane są elementy w odpowiednio wyprofilowanego i wysokogatunkowego aluminium. Wszystko po to, aby takie rolety mogły spełniać wszystkie, nawet najbardziej wymagające standardy jakościowe. Jest to typ zewnętrznej osłony, który bez przeszkód można montować zarówno w nowych, jak i już istniejących budynkach.
2. Rolety zewnętrzne nakładane stanowią bardzo estetyczne połączenie wnęki i okna. Ich montaż jest szybki i bardzo prosty – taka roleta nakładana jest na okno, po czym razem z nim montowana w okiennej wnęce. Takie rolety idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku stolarki okiennej wykonanej z PCV, jak i drewna czy aluminium. To idealne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na doskonałym zintegrowaniu okna i zabudowy wnęki.
3. Rolety zewnętrzne podtynkowe charakteryzują się wysokimi parametrami ochrony cieplnej oraz akustycznej. tego typu rolety będą zawsze stanowiły jeden z elementów wchodzących w skład elewacji budynku. Dużym atutem tego typu osłony zewnętrznej jest wysoki standard ochrony mieszkańców przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych (nie tylko tych atmosferycznych). Dużym ich atutem jest także ograniczanie strat ciepła, dlatego też tego rodzaju zewnętrzne rolety idealnie swoje zastosowanie znajdą zarówno latem jak i zimą. Takie rolety, podobnie jak znaczna większość podobnych modeli wykonana jest z wysokiej jakości aluminium. Takie rolety sprzedawane są w wersji przeznaczonej do montażu zarówno z napędem ręcznym, jak i elektrycznym.
4. Rolety zewnętrzne nadprożowe (RKS), to zdecydowanie najbardziej lubiany model osłony, wykorzystywany przez architektów w planach budowlanych. Ze względu na charakterystykę tego rozwiązania, jego zastosowanie możliwe jest jedynie na etapie planowania powstawania inwestycji. Wszystko dlatego, że skrzynka rolety musi być zamontowana w nadprożu okna podczas wznoszenia budynku.
Niezależnie jednak od wybranego modelu rolety zewnętrznej, wszystkie typy dają bardzo wysoki stopień ochrony przed słonecznym promieniowaniem, chroniąc tym samym wnętrza budynków przed nadmiernym przegrzewaniem latem czy zbytnim wychładzaniem zimą.

Newer Post
Older Post